Riga Jazz Stage

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss dibināts 2004.gadā un ir unikāls šāda mūzikas žanra un līmeņa pasākums Latvijā, ik gadu pulcējot jaunus un vēl neatklātus džeza talantus.

 

Pasākumu organizē fonds "Mūsdienu Mūzikas centrs" un kopš konkursa pirmsākumiem tajā piedalījušies 116 jaunie džeza talanti no 21 valsts!

 

Riga Jazz Stage mērķis ir sniegt jaunajiem džeza izpildītājiem iespēju piedalīties starptautiskā konkursā kopā ar izpildītājiem no dažādām pasaules valstīm. Konkurss ik gadu kļūst vērienīgāks un pievērš arvien vairāk vietējo un ārvalstu mediju un interesentu uzmanību. Tas vienlīdz svarīgi akcentē gan kultūras, gan izglītības būtisko lomu, jo ir ne tikai džeza izpildītāju konkurss, bet reizē arī koncerts un lieliska iespēja jaunajiem mūziķiem gūt pieredzi, izglītoties un veidot jaunus kontaktus džeza aprindās.

 

Gadu gaitā konkursa žūrijas sastāvā darbojušies profesionāli mūziķi, producenti, festivālu organizatori un pasniedzēji no ASV, Latvijas, Somijas, Šveices, Igaunijas, Lielbritānijas, Turcijas un Lietuvas. Kā īpašie viesi koncertus snieguši - bundziniece Terri Lyne Carrington (ASV), ģitārists Giorgio Serci (Liebritānija/Itālija), bundzinieks Jojo Mayer (Šveice), vokālisti Mandy Gaines (ASV), Anthony Strong (Lielbritānija), Svenja Schmidt (Vācija) un China Moses (Francija/ASV), un citi.

 

Sākotnēji konkurss pulcējis džeza izpildītājus no Baltijas valstīm, bet vēlāk šim pulkam pievienojis arī Skandināvijas valstu izpildītājus. Gadu gaitā konkursā piedalījušies arī dalībnieki no Polijas, Vācijas, Spānijas, Beļģijas, Slovēnijas, Slovākijas, Lielbritānijas, Horvātijas, Gruzijas, Izraēlas, Kanādas un pat džeza tradīcijām bagātās ASV. Līdzās nemainīgajai "Džeza vokāla" nominācijai konkursā pārstāvēta arī ģitāras, piano, basa, bungu, saksofona un trompetes nominācija.
 

2016.gadā konkurss norisināsies nominācijās "Džeza vokāls" un "Džeza trombons".Riga Jazz Stage skaitļos

2004.gads: "Džeza vokāls", 7 dalībnieki, 3 valstis
2005.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza ģitāra", 10 dalībnieki, 3 valstis
2006.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza bass", 11 dalībnieki, 4 valstis
2007.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza piano", 15 dalībnieki, 4 valstis
2008.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza bungas", 12 dalībnieki, 4 valstis
2013.gads: "Džeza vokāls", 12 dalībnieki, 8 valstis
2014.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza saksofons", 26 dalībnieki, 12 valstis
2015.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza trompete", 23 dalībnieki, 12 valstis
2016.gads: "Džeza vokāls" un "Džeza trombons", 27 dalībnieki, 16 valstis