Latvijas Radio bigbends

2014. gada izskaņā Latvijas Radio bigbends piedalījās unikāla un vērienīga projekta tapšanā un radīšanā kopā ar austrāliešu džeza virtuozu un multiinstrumentālistu Džeimsu Morisonu. Projektā ar nosaukumu „Mare Balticum” Džeimss Morisons radīja jaunus džeza aranžējumus 11 latviešu tautas dziesmām, kā arī komponēja divdaļīgu jaundarbu „Mare Balticum: Klusums/Vētra”. Šī muzikālā programma tika atskaņota izpārdotos koncertos Rīgā un Rēzeknē, kā arī ir paliekoša vērtība Latvijas kultūrā. Šajā projektā, paša meistara Džeimsa Morisona vārdiem, bigbenda mūziķi sevi pierādīja gan kā spilgti solisti, gan kā saliedēts un profesionāls kolektīvs.
   
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros Latvijas Radio bigbends 2015. gada pirmajā pusgadā sniedza divus koncertus ārvalstīs – P. Čaikovska koncertzālē Maskavā un vēsturiskajā „Flagey” koncertzālē Briselē.
 
Festivālā „Saxophonia 2015” Latvijas Radio bigbends sevi prezentēja jaunā veidolā, atskaņojot bigbendam tik neierasto, sarežģīto, bet tai pašā laikā melodisko jaunā norvēģu komponista un saksofonista Mariusa Neseta oriģinālmūziku.
 
Tā bija neatkārtojama pieredze uzstāties kopā ar Latvijas Radio bigbendu – manis komponētā mūzika ir ne vien sarežģīta, bet arī ļoti ekspresīva, taču Latvijas Radio bigbenda interpretācijā tā izklausījās tā, it kā viņi to būtu spēlējuši gadiem ilgi!” atzīst Mariuss Nesets.