Mēs

 Fonds "Mūsdienu Mūzikas Centrs" (MMC) izveidots 1997. gadā kā sabiedriska organizācija ar mērķi atbalstīt Latvijas mūziķu izaugsmi, veicināt ar mūziku saistīto pasākumu attīstību un piedāvāt mūziķiem iespēju gūt papildu izglītību un praksi ar džeza un improvizācijas mākslu saistītos mūzikas žanros. Fonda pamatmērķis bija izveidot unikālu pasākumu, kā pamatā ir ideja par kombinētu festivāla un meistarklašu norisi. Šāda pasākuma rezultātā apmeklētāji sinhroni iegūst mācību un koncertu pieredzi, bet klausītāji ir augstvērtīgu koncertu liecinieki, kuros piedalās ne tikai profesionāļi un augstu mūzikas industrijas apbalvojumu ieguvēji (piemēram, „Grammy”), bet arī jaunie mūziķi. 

 MMC raksturo šādas darbības jomas: festivālu, džeza konkursu un koncertu rīkošana, meistarklašu organizēšana, kā arī skaņu ierakstu izdošana. Fonds ik gadu organizē ievērojamus mūzikas projektus. Starp tiem ir mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi”, projekts „Rigas Ritmi Showcase” un festivāla „Rīgas Ritmi” meistarklases, starptautiskais džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage”, kā arī Latvijas Radio bigbenda projekti. Fonda valdes priekšsēdētājs Māris Briežkalns 2009. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni par spilgtu radošo darbību Latvijas džeza mūzikā, par nopelniem jauno džeza mūziķu audzināšanā un Latvijas vārda popularizēšanu. 

 

MMC galvenie uzdevumi:

1. Popularizēt Latvijā augstas klases pašmāju un ārzemju mūziku, nodrošināt kvalitatīvu muzikālo programmu izveidi un apmaiņu, kā arī starptautiskus sakarus;

2. Dot iespēju jaunajiem mūziķiem un interesentiem apmeklēt meistarklases pasaulē atzītu mākslinieku un pedagogu vadībā, tādējādi piesakot Latvijas džeza mūzikas telpu kā konkurētspējīgu starptautiskā mērogā;

3. Laika gaitā uzlabot organizēto pasākumu kvalitāti Latvijā;

4. Prezentēt Latvijas labākos džeza un improvizācijas mūzikas izpildītājus producentiem un festivāla direktoriem no visas pasaules, lai veicinātu profesionalitātes līmeņa augšanu, latviešu izpildītāju popularitāti un atpazīstamību ārvalstīs, kā arī latviešu mūzikas eksportu ārvalstīs;

               

Viens no fonda spilgtākajiem organizētajiem pasākumiem ir mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi”, kas ik gadu jūlija pirmajā nedēļā notiek Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Sākot ar 2011. gadu festivāls paplašinājis koncertu klāstu, piedāvājot koncertu sērijas arī pavasarī un ziemā. Šo koncertu sērija nodrošina augsta līmeņa džeza koncertus Latvijā visa gada laikā. Mūzikas festivāls ”Rīgas Ritmi” arī pārstāv Latviju EJN (Europe Jazz Network), ir saņēmis Kultūras ministrijas un Rīgas domes apbalvojumus un ir daudzu mūzikas fanu mīlēts. Pirmais festivāls notika 2001. gada jūlijā. Kopš tā laika tajā viesojušies ap 500 mākslinieki no vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Mūziķu sniegumu baudījuši vairāk nekā 150 000 cilvēku. Sākotnēji darbojies kā ritmiskās mūzikas festivāls, šodien tas pārstāv visu žanru mūziku no blūza un džeza līdz etno un pasaules mūzikai, klausītājiem piedāvājot unikālu un izsmalcinātu muzikālo pieredzi.

 Festivāls „Rīgas Ritmi” ir īstenas muzikālās svinības ar izcilu mākslinieku piedalīšanos, viņu vidū bijuši tādi pasaules līmeņa mākslinieki kā Bobby McFerrinDiane ReevesTake 6Richard BonaBBC Big BandAvishai CohenPatti Austin, Medeski Martin & Wood, Robert Glasper, Diana Schuur, Scott HamiltonFreddy ColeThe YellowjacketsVictor WootenBuika, Astillero, Jojo Mayer un tādi jaunie talanti kā Grace KellyEldarGerald Clayton, kā arī talantīgākie mūziķi no Latvijas.

MMC rīkotajos festivālos, jauno džeza mākslinieku konkursos, koncertos un meistarklasēs, un showcase projektos tiek rosināta interese par mūsdienīgu džeza un ritmisko mūziku, radītas iespējas iepazīties ar džeza mūzikas zvaigznēm un izciliem pasaules mūzikas profesionāļiem. Savukārt MMC izdevējdarbība saistīta ar džeza mūzikas popularizēšanu, producējot tādus ierakstus kā: ”Kur tu teci” (latviešu tautas dziesmas džeza aranžējumos), „Rainy Day” ar Māra Briežkalna, Galenieka un Smirnova džeza trio, „Baltic Saga – Baltic Jazz Trio”, „Bach-Kamēr-Pauls”, „Jazz in Latvia”, „Tres Aquas”, „Latvian Evergreens” – Māris Briežkalns Quintet, „Zarbugans” – Laima Jansone, Andris Grunte un Artis Orubs, „Pauls plays Kancheli”, „Jazz in Latvia 2014” – aktuālākā Latvijas džeza mūzikas izlase 2014. gadā.

Arī turpmāk fonds „Mūsdienu Mūzikas centrs” tiecas aktualizēt un aktīvi darboties festivālu, koncertu, jauno džeza izpildītāju konkursu, showcase un meistarklašu rīkošanā, kā arī kļūt par sabiedrībai un interesentiem pieejamu mūzikas centru, kā mūzikas speciālisti varētu dalīties pieredzē ar jaunajiem mūziķiem un interesentiem, klausīties ierakstus, atrast domubiedrus mūzikā un kontaktus ne vien Latvijā, bet arī ārzemēs.