Izdots jauns mzikas albums ldquoR Pauls  OPERArdquo

Izdots jauns mūzikas albums “R. Pauls | OPERA”

23.12.2016

Mūzikas albumā iespēlētas sešpadsmit pasaulslavenu komponistu – G.Verdi, G. Pučīnī, V. A. Mocarta, R. Vāgnera, G. Geršvina, V. Bellini, G. A. Rossini u.c. – zināmākās operu ārijas. Albumā operu ārijas un melodijas skanēs britu mūziķa Kalluma Au (Callum Au) džeza ritmu aranžējumos. Ar Kallums Au Latvijas Radio bigbendam izveidojusies auglīga sadarbība jau agrāk, tostarp projektā “Johana Sebastiana Baha reminora klavierkoncerts”, kur jaunajam māksliniekam izdevās ārkārtīgi smalki Baha mūziku saliedēt ar džeza ritmiem. Operas āriju solo ar klavieru palīdzību izdzied neviens cits kā Maestro Raimonds Pauls.

 

Projekta idejas autors Māris Briežkalns stāsta, ka Maestro piekritis idejai zibenīgi, jo ar operu un īpaši Džordžu Gēršvinu Raimondam Paulam ir īpašas attiecības, kas izriet no viņa aizrautības ar džezu jau agrā jaunībā. Un viens no pirmajiem Maestro skaņdarbiem, kas iemūžināts Latvijas Radio studijā, ir Raimonda Paula Fantāzija par Gēršvina tēmām, kur saklausāmas arī melodijas no operas “Porgijs un Besa”.

 

Šajā mūzikas albumā dzirdamas tādas melodijas kā Žorža Bizē “Habanera”, skaņdarbi no čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka “Nāras” un Džordža Gēršvina meistardarba “Porgijs un Besa”, K. Sensānsa “Dalilas ārija” no operas "Samsons un Dalila”, kā arī Rossini “Figaro ārija” no operas “Seviļjas bārddzinis”, kā arī daudzas citas.

 

 “Klavieres šajā mūzikas albumā ir kā dziedošs instruments... pats izbaudu šo melodiju spēlēšanu,” tā Maestro izsakās par dalību šajā projektā.

 

Albums ierakstīts Latvijas Radio 1 studijā. Skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss, pēcapstrāde – Kriss Treivs (Chris Traves). Mūzikas albums izdots fonda “Mūsdienu Mūzikas centrs” paspārnē.

 

Mūzikas albumu no 12. decembra iespējams iegādāties mūzikas veikalos “Upe”, “Randoms” un “Upe tuviem, tāliem”.

 

Atpakaļ