Veiksmgi noslgusies Riga Jazz Stage prstvju vizte Uzbekistn

Veiksmīgi noslēgusies Riga Jazz Stage pārstāvju vizīte Uzbekistānā

25.02.2016

13. februārī ar vēstniecības Uzbekistānā atbalstu Taškentā viesojās mūziķis, producents, Riga Jazz Stage mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns.

 

Vizītes laikā viņš tikās ar Uzbekistānas kultūras un sporta lietu ministra vietnieku Farhodu Džurajevu (Farhod Juraev), lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas džeza mūzikas jomā starp Latvijas un Uzbekistānas mūziķiem. Ministra vietnieks tika iepazīstināts ar Latvijas džeza norisēm un gaidāmo Starptautisko džeza mākslinieku konkursu “Riga Jazz Stage 2016”, kurā šogad pirmo reizi piedalīsies arī Uzbekistānas pārstāve.

 

M. Briežkalns piedalījās starptautiskam džeza festivālam Uzbekistānā veltītā preses konferencē Uzbekistānas Valsts konservatorijā. M. Briežkalns preses pārstāvjus informēja, ka UNESCO Uzbekistānas biroja organizētajā džeza festivālā Taškentā aprīlī mūsu valsti pārstāvēs Latvijas Radio Bigbends ar solistiem Kristīni Prauliņu un Intaru Busuli. Bigbends sniegs divus koncertus – Taškentā un Samarkandā.

 

Starptautiskais džeza festivāls Uzbekistānā norisinās ar UNESCO atbalstu un sadarbībā ar Uzbekistānas Valsts konservatoriju. Festivālu atbalsta Uzbekistānas Kultūras un sporta lietu ministrija, džeza mūziķu koncertu programmu organizē mākslinieku pārstāvēto valstu vēstniecības Uzbekistānā. Plānots, ka šogad festivālā piedalīsies džeza mūziķi no Latvijas, Francijas, Turcijas, ASV un citām valstīm.

 

2015. gadā Latviju festivālā pārstāvēja Rihards Zaļupe, Oskars Petrauskis, Raimonds Petrauskis jeb grupa “Xylem Trio”, kuras uzstāšanās Uzbekistānas Valsts konservatorijas Lielajā zālē norisinājās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.

 

UNESCO džeza festivāls Uzbekistānā norisināsies jau otro gadu, un tas veltīts 30. aprīlī notiekošajai starptautiskajai džeza dienai. Tradīcija iedibināta ASV, un tā vērsta sapratnes, miera un tolerances vairošanai starp cilvēkiem, tautām, valstīm.

Atpakaļ