quotRiga Jazz Stage 2017quot konkursam pieteikuscaronies dalbnieki no visas pasaules

"Riga Jazz Stage 2017" konkursam pieteikušies dalībnieki no visas pasaules!

16.01.2017
No 6. līdz 8. aprīlim Rīgā norisināsies Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2017”. Šogad konkursam pieteikušies vairāk kā 50 dalībnieki no 19 valstīm.
 
 
Dalību konkursam, kategorijās „Džeza Vokāls” un „Džeza Ģitāra”,  pieteikuši jaunie izpildītāji no Brazīlijas, ASV, Turcijas, Francijas, Krievijas, Zviedrijas, Polijas, Itālijas, Argentīnas, Dānijas, Portugāles, Rumānijas, Zviedrijas Kanādas, Peru, Ukrainas un Baltijas valstīm. Konkursa žūrija ir sākusi atlasi, lai noteiktu, dalībniekus kuri startēs konkursā Rīgā.
 
 
Interesentiem jauno talantu dzīvās uzstāšanās, būs iespējams baudīt trīs vakarus pēc kārtas, nu jau, par konkursa mājvietu kļuvušajā, kino „Splendid Palace”:
 
6. aprīlī, plkst. 19:00, konkursa koncertā, kur par iekļūšanu finālā, sacentīsies visi, uz Rīgu uzaicinātie konkursanti.
 
7. aprīlī, plkst. 19:00, konkursa fināla koncertā, kurā par balvām cīnīsies labākie un spēcīgākie konkursa dalībnieki.
 
Konkursa Galā koncertā, 8. aprīlī, plkst. 19:00,  paredzētas vairākas spožas uzstāšanās no konkursa īpašajiem viesiem. Kā viena no tādām -  slavenā džeza mākslinieka Kurta Rozenvinkela (Kurt Rosenwinke,  ASV) programmas pirmatskaņojums kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Kā arī iepriekšēja gada Grand Prix balvas ieguvēja, kategorijā „Džeza Trombons” -  Robinson Khoury (Francija) spec-projekts duetā ar  ģitāristu Michael Valeanu (Francija).
 
Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss dibināts 2004. gadā un ir unikāls šāda mūzikas žanra un līmeņa pasākums Latvijā un trešais lielākais Eiropā, ik gadu pulcējot jaunus un vēl neatklātus džeza talantus. Tieši šajā konkursā tika pamanīti nu jau labi zināmi pašmāju dziedātāji Intars Busulis, Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš un Kristīne Prauliņa. "Riga Jazz Stage” mērķis ir sniegt jaunajiem džeza izpildītājiem iespēju piedalīties starptautiskā konkursā kopā ar izpildītājiem no dažādām pasaules valstīm.
 
Konkurss ik gadu kļūst vērienīgāks un pievērš arvien vairāk vietējo un ārvalstu mediju un interesentu uzmanību. Tas vienlīdz svarīgi akcentē gan kultūras, gan izglītības būtisko lomu, jo ir ne tikai džeza izpildītāju konkurss, bet reizē arī koncerts un lieliska iespēja jaunajiem mūziķiem gūt pieredzi, izglītoties un veidot jaunus kontaktus džeza aprindās.
 
Pasākumu organizē fonds “Mūsdienu Mūzikas centrs”.
 
Biļetes uz konkursa koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā: http://bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/12750
Atpakaļ