Noskaidroti starptautisk deza mkslinieku konkursa quotRiga Jazz Stage 2016quot laureti

Noskaidroti starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2016" laureāti!

19.04.2016

9. aprilī, kinoteātrī "Splendid Palace" tika nosakidroti starptauriskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2016" laureāti -  grand prix kategorijā "Džeza vokāls" ieguvai Erik Leuthauser (Vācija) un kategorijā "Džeza trombons" Robinson Khoury (Francija).

Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija desmit cilvēku sastāvā no ASV, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Turcijas, Lielbritānijas un Latvijas. Nominācijā “Džeza vokāls” otro vietu ieņēma Sabina Mustaeva (Uzbekistāna), bet trešo vietu – Līva Dumpe (Latvija). Nominācijā “Džeza trombons” otro vietu ieņēma Burak Dursun (Turcija), bet trešo vietu – Polina Tarasenko (Ukraina).

“Grand Prix” ieguvēji – Erik Leuthauser un Robinson Khoury – saņēma 1500 eiro lielas naudas balvas un stikla mākslinieka Arta Nīmaņa darinātas statuetes. Otrās un trešās vietas ieguvēji  - 1000 un 700 eiro lielas naudas balvas.

Maestro Raimonda Paula balvu 1000 eiro apmērā saņēma Sabina Mustaeva (Uzbekistāna). Viņa ieguva arī konkursa atbalstītāju “Tele2” skatītāju simpātijas balvu.

Par labāko džeza improvizācijas soloizpildījumu tika apbalvots Robinson Khoury (Francija), saņemot jaunu trombonu – “Jiggs pBone”. Īpašu no liepas koka darinātu trombona surdīni no mūzikas instrumentu veikala “NartissLV” saņēma Polina Tarasenko (Ukraina).

Konkursa laureāti saņēma arī uzaicinājumus no koncertiem un festivāliem: džeza, pasaules un improvizācijas mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” uzaicināja Robinson Khoury un Polina Tarasenko, Igaunijas festivāls “Jazz in Time” – Līvu Dumpi, kura uzstāsies kopā ar “Estonian Dream Big Band”, festivāls “Kaunas Jazz” – Sabina Mustaeva, Latvijas festivāls “Saxophonia” – Līvu Dumpi, bet Stambulas džeza klubs “Nardis” – Erik Leuthauser.

Pēc apbalvošanas ceremonijas 9. aprīlī kinoteātrī “Splendid Palace” uzstājās arī žūrijas locekles, ASV džeza dīvas Charenee Wade kvartets.

Konkurss “Riga Jazz Stage 2017” norisināsies 2017. gadā no 6. – 8. aprīlim kategorijās “Džeza vokāls” un “Džeza ģitāra”.

Atpakaļ