Kristiana Skota trompete starmescaronu gaism

Kristiana Skota trompete starmešu gaismā

04.12.2015
24. novembra vakarā piepildītajā mūzikas namā „Daile” neaizmirstamu koncertu sniedza amerikāņu trompetists Christian Scott (Kristians Skots), turpinot festivāla „Rīgas Ritmi 2015” Ziemas koncertu sēriju. Zemi klāja pirmais sniegs un tumšo zāli pielēja Kristiana Skota zeltaino pūšaminstrumentu skaņas.
 
 
Ar koncertu un meistarklasi Rīgā Kristians Skots noslēdza trīs mēnešus ilgo koncerturneju, prezentējot gan jaunāko mūziku no albuma „Strech Music”, gan arī jau iemīļotus skaņdarbus un džeza klasiku, piemēram, Hērbija Henkoka „Eye of The Hurricane”. Pavadošajā sastāvā bija ne mazāk talantīgi mūziķi – Braxton Cook - saksofons,  Lawrence Fields - piano, Kris Funn - bass, Corey Fonville - bungas,  Dominic Minix - ģitāra un Elena Pinderhughes - flauta,  balss.
 
 
Spēlēto mūziku pats Kristians sauc par „strech music” – tā ir viņa radītā pieeja džezam, kas uzsūc apkārtējās ietekmes, tādejādi radot daudz emocionālāku un jūtīgāku džezu. „Mēs cenšamies „izstiept” džeza ritmus, melodijas un harmonijas, lai aptvertu pēc iespējas vairāk muzikālo formu, valodu un kultūru,” teica novatoriskais trompetists.
 
 
Pateicies par brīnišķīgo uzņemšanu Rīgā, Kristians ar skatuves biedriem aizveda klausītājus gandrīz divu stundu ilgā muzikālā ceļojumā no Rīgas līdz Ņuorleānai un atpakaļ.
 
 
Koncerta apmeklētāji izteica gandarījumu par iespēju apmeklēt šobrīd pasaulē tik ļoti aktuāla mūziķa koncertu Rīgā, kā arī par mūzikas nama „Daile” mājīgo atmosfēru.
Atpakaļ