Izdots ieraksts bdquoThe Best of Riga Jazz Stage 2015rdquo

Izdots ieraksts „The Best of Riga Jazz Stage 2015”!

24.03.2016

Fonds “Mūsdienu Mūzikas centrs” izdevis Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa „Riga Jazz Stage 2015” spilgtāko skaņdarbu izlasi!

 

 

Tuvojoties konkursam “Riga Jazz Stage 2016“, klajā nākusi pērnā gada konkursa spilgtāko izpildītāju skaņdarbu izlase. Jau par tradīciju kļuvušajā izlasē iekļautas vairākas oriģinālkompozīcijas, to vidū Oskara Ozoliņa “Above the Sand” un Grand Prix ieguvēja, austriešu mūziķa Gerharda Orniga (Gerhard Ornig) skaņdarbs “???”, kā arī džeza standarti.

 

 Albumā prezentēti vienpadsmit jaunie talanti - Grand Prix ieguvējs Daumants Kalniņš (Latvija), Ieva Paniulaityte (Lietuva), Tamuz Nissim (Izraēla), Polina Zizak (Krievija), Pol Omedes (Spānija), arī latviešu dziedātājas Beāte Zviedre un Kristīna Trezune, un citi.

 

Šis ir trešais konkursa labāko skaņdarbu apkopojums, iepriekšējie izdoti 2008. un 2014.gadā.

 

Ierakstā iekļautie skaņdarbi ir unikāli dzīvie ieraksti, kas tapuši konkursa norises laikā 2015.gada 9. un 10.aprīlī Splendid Palace. Muzikālais pavadījums - Viktors Ritovs (taustiņi), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Rihards Goba (ģitāra) un Edvīns Ozols (bass).  Ieraksts izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

CD nopērkams mūzikas veikalos “Upe” un “Randoms”, un konkursa „Riga Jazz Stage 2016” norises laikā no 7.-9. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace”.

 

 

LV “Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” ir

svarīgs notikums – jaunajiem džeza māksliniekiem tas noteikti jāatzīmē

savos kalendāros! Konkursa atmosfēra ir ļoti draudzīga, patīkama un

atbalstoša – tā ir vieta, kur satikt jaunos pasaules džeza talantus!”

– vokālists un pianists, Riga Jazz Stage 2015 žūrijas loceklis Anthony

Strong (Lielbritānija)

Atpakaļ