Ameriku saksofonists GREG OSBY ar eksperimentlo trio VEIN

Amerikāņu saksofonists GREG OSBY ar eksperimentālo trio VEIN.

09.09.2015

Mūziķis prasmīgi manevrē starp liriskām, ritmiskām un harmoniskām kompozīcijām, veidojot neparastu un neaizmirstamu skanējumu. Osbijs četrus gadus pēc kārtas (2000.-2004.) saņēmis Džeza žurnālistu asociācijas balvu kā labākais alta saksofonists. Prestižā „Blue Note Records” paspārnē izdevis 15 albumus, līdz 2007.gadā dibinājis pats savu ierakstu kompāniju „Inner Circle Music”.

 

Paralēli aktīvai muzikālajai karjerai Gregs Osbijs daudz laika velta izglītojošām aktivitātēm. Viņš ir bijis pasniedzējs Baltimoras un Filadelfijas mūzikas universitāšu un Bērklija mūzikas koledžas džeza programmās, vadījis meistarklases un lekcijas prestižākajās pasaules mūzikas augstskolās, to vidū – arī Hārvardas universitātē.

 

VEIN ir trio no Šveices, ko raksturo muzikālā mijiedarbība starp piano, basu un sitaminstrumentiem. Mūziķus – Thomas Lähns un brāļus Michael un Florian Arbenz – vieno interese un vēlme muzikāli eksperimentēt. Trio spēlē pašu komponētu mūziku un šādā sastāvā ir izdevuši jau trīs ierakstus.

 

Kopš trio pirmsākumiem VEIN sadarbojies ar dažādiem viesmāksliniekiem, tādējādi veidojot jaunus un muzikāli aizraujošus projektus. Šādu mākslinieku vidū bijuši arī saksofonists Dave Liebman un trombonists Glenn Ferris. Saksofonists Gregs Osbijs lieliski iederas VEIN sastāvā, un, sadarbojoties kopā jau vairākus gadus, kļuvis par šīs apvienības ceturto dalībnieku.

 

„Grega Osbija mūzika ir džezs tā vistīrākajā izpausmē: spontāns, tiešs un nefiltrēts.” – allmusic.com

 

„Šī kvarteta radošums ir aizraujošs!” – izdevums „Rolling Stone”

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=7syslCGLkE4


 

Biļetes nopērkamas "Biļešu Serviss" kasēs un internetā

 

 

Nenoguli labu koncertu!

Atpakaļ