Ceojums nezinmaj ndash programma bdquoArt Of Riga Jazzrdquo

Ceļojums nezināmajā – programma „Art Of Riga Jazz”

08.11.2016
 
Otrdien, 8. novembrī,  mākslas muzeja restorānā norisinājās festivāla „Rīgas Ritmi ” koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” programmas prezentācijai veltītā preses konference.
 
 
Preses konferencē piedalījās  -  festivāla “Rīgas Ritmi” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karalistes vēstnieka vietniece Ms. Sāra Hārpere, muzikologs Boriss Avramecs, festivāla “Rīgas Ritmi” direktore Diāna Briežkalne. Par muzikālo pārsteigumu parūpējās ģitāristi Jānis Bērziņš un Svens Vilsons.
 
 
Koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns atzina – „Džeza mūzika nav iedomājama bez mākslas improvizēt, tā ieņem ļoti nozīmīgu vietu šajā žanrā. Visi koncertu sērijas mākslinieki lieliski parāda mākslas nozīmi mūzikā un džezā it īpaši. Mākslinieki Rīgā viesosies pirmo reizi un sniegs ne tikai koncertus, bet arī meistarklases. Kas ir īpaši ievērojams notikums jaunajiem mūziķiem, lai nostiprinātu savas praktiskās iemaņas. ” Festivāla koncertu sērija ar nosaukumu „Art Of Riga Jazz” šogad norisināsies pirmo reizi.
 
 
Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karalistes vēstnieka vietniece, Ms. Sāra Hārpere izteica lielu prieku par britu mākslinieka Bila Laurenca viesošanos festivālā.  „Es gribētu aicināt Latvijas iedzīvotājus, izgaismot drūmos ziemas vakarus ar kvalitatīviem džeza mūzikas koncertiem. Vēlētos izteikt pateicību arī festivālam, kas klausītājiem nodrošina ne tikai izcilu mākslinieku koncertus, bet arī iespēju apmeklēt šo mākslinieku meistarklases. ”
 
 
„Māksla vienmēr ir ceļojums nezināmajā. Māksla no pašiem māksliniekiem prasa lielu drosmi, iedvesmu un radošumu. Katrs no koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” māksliniekiem ir absolūti atšķirīgas un spilgtas personības.” Sīkāk aprakstot katru no koncertu sērijas māksliniekiem izteicās muzikologs Boriss Avramecs. „Bills Laurencs  - iesaku jums atvērt kaut vienu grupas „Snarky Puppy” video un to noskatīties. Bils kā grupas dibinātājs un  pēdējo trīs gadu solo albumu autors ir vārdiem neaprakstāmi spilgti sevi pierādījis pasaulē. Lionel Loueke – ir unikāls Rietumāfrikas mūzikas tradīciju nesējs. Vienlaicīgi absolūti brīvi jūtoties mūsdienu džeza mūzikā, radot ko pavisam jaunu un unikālu. Dīva no Norvēģijas (Kristin Asbjorsen), mūsu laikmeta zīme -  komponiste, producente, darbojusies popmūzikas, džeza, eksperimentālās mūzikas žanros. Ļoti daudzpusīga personība ar apbrīnojamu drosmi. Katram no māksliniekiem piemīt kolosāla drosme iet pilnīgi jaunā virzienā. ”
 
 
Koncertu sērija „Art Of Riga Jazz” paver īpašu iespēju klausītājam nonākt tuvāk māksliniekam ekskluzīvā atmosfērā atzīst festivāla direktore Diāna Briežkalne.
 
 
Koncertu sērija „Art Of Riga Jazz” norisināsies no 30. novembra līdz 2. decembrim Latvijas Radio un Mūzikas namā Daile.
 
 
Biļetes pieejamas visās „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv
Atpakaļ