Antonio Sanchez amp Migration ndash no svara katra skaa

Antonio Sanchez & Migration – no svara katra skaņa

04.12.2015
Festivāla “Rīgas Ritmi” 2015. gada un ziemas koncertu sērijas noslēgums bija ilgi gaidīts notikums – 2. decembra  vakarā mūzikas namā “Daile” izskanēja četru “Grammy” balvu ieguvēja, bundzinieka Antonio Sančeza (Antonio Sanchez) un grupas “Migration” koncerts. Divu stundu ilgā performance bija kā piedzīvojums dažādu skaņu pasaulē, ļaujot paspīdēt visiem kvarteta instrumentiem.
 
 
Četru “Grammy” balvu ieguvējs, Antonio Sančezs daudzu kritiķu un mūziķu acīs ir viens no šīs paaudzes izcilākajiem sitaminstrumentālistiem, māksliniekiem un komponistiem. Rīgā Antonio kopā ar savu elektro-akustisko grupu “Migration” prezentēja nesenāko veikumu – muzikālo programmu “Meridian Suite” – kas, sekojot labākajām muzikālās svītas tradīcijām, ir patstāvīgu skaņdarbu kopums, pārstāvot dažādus muzikālos stilus.
 
 
Antonio lieliskās grupas “Migration” sastāvā ir pianists Džons Eskrīts (John Escreet), basģitārists Mets Brūvers (Matt Brewer) un saksofonists Šeimus Bleiks (Seamus Blake). Visu koncerta laiku vadības grozi bija Sančeza rokās un viņš vadīja grupu caur melodiskām noskaņu izmaiņām, kā arī dažādiem tempiem un toņiem. Gan Eskrīts, gan Brūvers, gan arī Bleiks spēlēja akustiskus un elektriskus instrumentus; īpaši izceļama bija Bleika spēle uz elektroniskā pūšaminsturmenta EWI, kas koncerta laikā izklausījās gan pēc elektriskās ģitāras, gan pēc  sintezatora, gan arī izdeva skaņas, kuras spēj izdot tikai reaktīvās lidmašīnas dzinējs.
 
 
Mūziķi koncertu noslēdza ar pusstundu garu improvizāciju, atgriežoties uz skatuves pēc milzīgām klausītāju ovācijām.
Antonio, kurš festivālā “Rīgas Ritmi” atgriezās jau otro reizi, pateicās par silto uzņemšanu un novērtēja arī pilsētas izcilo arhitektūru. 
 
 
Klausītāji novērtēja festivāla 2015. gada ziemas koncertu sēriju kā “izcilu”, uzslavējot mūzikas nama “Daile” mājīgās telpas, kā arī uzsverot festivāla rīkoto mākslinieku meistarklašu nozīmi un unikalitāti.
 
 
Paldies visiem klausītājiem, kuri apmeklēja 2015. gada festivāla koncertus – nākamais gads vairs nav aiz kalniem un drīzumā tiks izziņota arī 2016. gada programma.
Atpakaļ